יום רביעי, 8 בינואר 2014

Change 123 - ちぇんじ123 - שינוי 123


*אזהרה - הביקורת שאתם עומדים לקרוא מכילה תמונות מהמנגה שבהן יש תיאורים גרפיים של אלימות ורמיזות מיניות. מצד שני, אם אתם קוראים את זה אתם אוהבים מנגה ואנימה, אז אתם כנראה כבר רגילים לכאלו. ^_^

מוגיטבה: סוף סף הגענו לחלק השלישי והאחרון באתגר המנגה שלנו... והפעם: שינוי 1 2 3!!
להזכירכם, הרעיון היה שכל אחד מאיתנו יביא מנגה אחת שהוא אוהב כדי שהשני יוכל לקרוא ונוכל לכתוב עליה ביחד. איכשהו זה הפך להיות שאני מביא ליסה קון מנגה אחת ומקבל שתיים... :(

יסה-קון: ואני מקבל אחד באורך של שתיים. אם אני זוכר נכון, אמרת משהו על פולניות בפעם הקודמת?

באורך של שתיים? אמר מי שקורא את המנגות של וואן פיס ונארוטו..

עם כל הכבוד אני קורא הרבה מאוד מנגות. אבל מהן אני לפחות נהנה.

ברור. יש בהן מכות! אז הן בטוח שוות.

אני לא הולך להיכנס לזה אבל רק נגיד שבוואן פיס אני אוהב יותר את ההומור.

כן? אז מה התירוץ שלך לגבי היפומי?

<קיטורים קיטורים קיטורים>

סליחה, זה לא הייתי אני, זה היה מוגי שחטף את המקלדת, ועכשיו הולך לחטוף משהו אחר...

(X_X#)

טוב, נמשיך לביקורת. אם כן, "Chenji Hifumi" אושינוי1..2..3” ביפנית, עוסקת בשני נושאים שקרובים ללבנו: פיצול אישיות, והארם.

כן.. אני יודע שזה קרוב ללבך, וגם ללבך.

אנחנו לא יודעים על מה אתה מדבר...
הגיבור של הסיפור, טרוהרו "הידאו" קוסוקגאווה (...באימא שלו מה זה השם הזה?) הוא.. איך נגדיר את זה?הבחור הנורמלי, הלוזר חסר משמעות שמאוד טוב בליבו, ואין לו שום תכונה גואלת. בקיצור, משהו שאתה אמור להזדהות איתו כקורא חסר חיים.

אני עמדתי לומר תלמיד תיכון.. אבל כן. גם. וגם אוטקו:יום אחד, כשהוא הולך ברחוב הוא נתקל בחנונית של הכיתה, מוטוקו גטו (בלי בדיחות שחורות בבקשהשמותקפת על ידי איזה ארס יפני ממוצע. אחרי התלבטות מהירה הוא פונה לעזור לה, אלא שלפני שהוא מספיק. היא.. איך ננסח את זה בצורה עדינה?

משנה את המערך האנטומי של הארס הממוצע.

אמרתי בצורה עדינה. לא בצורה גיקית להחריד.

לא משנה. אז כן, היא קורעת לו את הצורה. מוטוקו מבקשת מהידאו המופתע לא לספר לאף אחד על התקרית, ובמבטיחה לו כל דבר שירצה בתמורה. היא מוכנה אפילו להתמסר לו בגופה. כפי שאתם יכולים לנחש, הידאו מנצל את ההזדמנות... בצורה הגרועה ביותר שאפשר היה לחשוב עליה.(200 ין = 2 דולר בערך).

כך או כך מוטוקו והידאו מתיידדים. עם הזמן הידאו מתוודע לסיפורה של מוטוקו. מס..

והיפומי.

כן, והיפומי. מסת..

ו-<צונזר עקב ספוילרים>

<מחכך בגרון> בוא לא נתחיל לספיילר לפני שסיפרנו את העלילה אפילו. מסתבר

ו...

מסתבר!!! ש... עכשיו מה רציתי לומר?

העבודה שלי הושלמה.

>.<

מסתבר, שמוטוקו התייתמה מאימא שלה בגיל צעיר וגודלה על ידי שלושה אבות שונים.

שבמקרה כל אחד מהם מאסטר בדיספלינה אחרת של צורת לחימה

 

כל אחד מהאבות לימד את מוטוקו את המומחיות שלו, ואימן אותה בכל הכוח להיות מכונת לחימה משומנת היטב ומוכנה להרוג. הילדה המסכנה שלא יכולה הייתה לעמוד בעומס הנפשי של האימונים פיתחה שלוש אישיויות שונות במקביל לאישיות הרגילה שלה, אשר כל אחת מהן מתמחה בסוג אחר של לחימה. היביקי בקרטה, פוג'יקו בלחימה באמצעות כלי נשק, ומיקירי בג'ודו


 
כאשר מוטוקו מוצאת את עצמה בצרה, מה שקורה לעיתים קרובות בגלל אופיה המגושם, אחת האישיויות |או לפעמים יותר| תופסת פיקוד ומצילה את המצב. מהר מאוד הידאו מתיידד גם עם האישיויות האחרות של מוטוקו וכצפוי הן מתאהבות בו. מוטוקו לעומת זאת, קצת פחות החלטית לגבי הרגשות שלה.

מכאן הסיפור ממשיך למסע איחוד, גילוי.. הארם.

כן, זה אחד הדברים ההזויים במנגה הזאתיש לנו הארם של דמות אחת.

יותר מדויק להגיד אישה אחת דמויות רבות
 
Whatever בכל מקרה, יפנים, אתה יודע...

כן, אבל לפחות הפעם הגיבור לא יכול להפסיד ולא משנה עם מי מהם הוא מסיים.

תסמוך על הידאו שתמיד ימצא איך להפסיד.
בכל מקרה, העלילה עוקבת אחרי היחסים של הידאו ושל מוטוקו על האישיויות השונות שלה, ואחרי המאבקים של מוטוקו בדמויות שונות שצצות במהלך הזמן ומנסות להביס אותה בקרבות עקובים מדם.

אני לא זוכר שהיה שם כל כך הרבה דם.… 

אוקי, היה שם דם. אבל לא כל כך הרבה יחסית לכמה מנגות אחרות שיצא לי לקרוא.

אוקי.. אני אשב קצת יותר רחוק ונמשיך. בין הקרבות והסיפור הרומנטי, המנגה עוסקת גם בנושאים כמו חיי התיכון של הדמויות, בהיסטוריה של מוטוקו וביחסים שלה עם האבות שלה ובדמויות משנה משעשעות ובסיפורים שלהם.

מבחינת העלילה, בניגוד לשתי המנגות הקודמות שסקרנו בהן נגעה יד אישה, והדבר ניכר בעלילה בעלת דמויות משכנעות. פה יש מנגקה גברי וחוסר רציני בגזרה הזאת.

ככל שזכור לי גם בזה השני שנתתי לך כתב את הסיפור גבר, והציור נעשה על ידי אישה. אתה סתם מפלה גברים לרעה.

זו לא אשמתי שנשים הרבה יותר נפלאות.

פה אני מניח שזה הקטע שאתה אומר לכל הנשים שקוראות את הבלוג, אם יש כאלה, שהיית רוצה לספר להן באופן אישי כמה גם הן נפלאות. הא?

טוב, לא כולנו יכולים להסתפק בדאקימקורה, אתה יודע...

לי אין דאקימקורה.

ולכן קר ובודד בלילות... :(
נחזור לביקורת. בכל הקשור להתפתחות הדמויות, אין ממש כזאת.

יש שינוי ברגשות שלהן.

כן. וגם הוא לא מאוד משכנע. סכסוכים ובעיות כמעט תמיד נפתרים ב- “בוא נלך מכות ואז נהיה חברים."

משהו שאף אחד אף פעם לא שמע עליו במנגה עם מכות...
הסיבה העיקרית שאמרתי לך לקרוא את זה, זה בגלל שזה מהנה. לא חיפשתי מנגה שתתחרה בסטנדרטים הבלתי אפשריים שלך.

נכון, וזה אכן מהנהמצד אחד, העובדה שרבות מהדמויות נלחמות אחת בשנייה עד לאבדן גפיים/ שברון...

לב?

לא, בשביל זה המנגקה היה צריך מודעות בסיסית לקיומם של רגשות, רציתי לומר שהן נלחמות עד שברון עצמות וזוב דם. אבל מיד אחר כך מתגלה שהכוונה שלהן הייתה טובה, וכולם שמחים ומרוצים וחברים טובים. זה קצת... הזוי. אבל אני חייב להודות שזה נותן למנגה אופי ייחודי וקליל יותר שמוציא את כל האובר-דרמטיות המעצבנת שיש במנגות אחרות מהסוג.
כמו כן, המנגה מאוד מצחיקה, מותחת לעיתים, והיא אפילו הצליחה להפתיע אותי בטוויסטים לא צפויים פעם או פעמיים.

הציור הוא לא רע בכלל, ויש במנגה כמה סצנות אפיות ודי מגניבות. הקרבות (בניגוד חד לVampire Jujikai מהפעם שעברה) מפורטים, הגיוניים ונראים כואבים מאוד אנטומית

 

כן, זה מאוד הגיוני שילדה קטנה קורעת איברים מגוף של אנשיםרגע, שאני אבין, אתה רוצה בכוח שאני אכתוב ביקורת שלילית על המנגה?

לא, אני פשוט מנסה לתפוס אותך בזמן שאתה מראה צביעות מסוימת.

מגיע לי, שניסיתי להיות נחמד...

אה, אז זה אתה כשאתה נחמד.

זה בסדר, זה כבר עבר. אז בוא נעבור לדברים הלא הגיוניים במנגה. נעזוב את העובדה שהידאו חוטף מכות ברמה של קיאטרו מ"לאב הינה" ויוצא מזה ללא נזק.

זה לא בדיוק השם שלו..וואלה. טוב, כמו שאמרתי עזוב את האלמותיות שלו, מה עם השינוי שהדמויות עוברות כאשר מוטוקו מחליפה אישיות...

אני שומר על זכות השתיקה.

אני יכול להבין שהן משנות תסרוקת, אני יכול איכשהו להבין שהן מורידות את המשקפיים, ושתווי הפנים שלהן משתנים קצת (נגיד שהן מקווצות את שרירי הפנים בדרך שונה או משהו). אבל... איך לעזאזל משתנה גודל הציצי שלהן. אתה מוכן להסביר לי?!?!?!?!בתור מישהו ששומר על זכות השתיקה, אני לא יכול. אבל אם הייתי יכול, הייתי אומר לך על מה שהסבירו במנגה על שינוי השרירים בגוף או משהו בסגנון.

כן, לגמרי משהו בסגנון.
דבר נוסף שדי עצבן אותי הוא כמות הפאן-סרוויס המטורפת בסדרה. היו כל כך הרבה קטעים שחשבתי לעצמי: “ברצינות?!” 


 
אני לגמרי בסדר, ואפילו די אדיש לפנטי-שוט פה ושם, אבל כאשר בכל קרב, יש יותר פריימים שמוקדשים לתמונות תחתונים/ציצים/מה שזה לא יהיה..

על מה בדיוק אתה מסתכל? אני יודע שהיו שם כמה בנים בקרבות.

אני חושב שכבר סיכמנו מי מאיתנו מתעניין בבנות, ומי לא. מר דאקימקורה...
ומילא אם האומן מתעקש לצייר המון תחתונים, אבל כאשר הוא מעוות את העלילה באופן קבוע כדי ליצור הזדמנויות לעשות זאת, זה כבר מתחיל להיות מעצבן.לי זה לא מפריע יותר מדי. כלומר, זו גם ככה עלילה כיפית ולא רצינית, אז אני לא ממש שם לב לזה.


ואם אתם רוצים לשמוע משהו מפחיד באמת. מסתבר שנשים עם פיצול אישיות נוטות לקבל לעתים מחזור פעמיים בחודש, פעם לכל אישיות. במקרה שיש לך ארבע אישיויות.. אוקי, אני חושב שאני מבין למה היא קורעת את הצורה באכזריות לכל כך הרבה אנשים במנגה.

את הצורה ואת הגפיים..

אוי. זה מזכיר לי את האקסית שלי... ברר.. @_@

לסיכום:

למה לקרוא?

זו מנגה משעשעת, קלילה, הקרבות בה נחמדים וברורים, ויחסית ייחודית גם בסגנון הארם של כמה נשים באחת וגם באווירה של רצינות ומתח שמתפרקים מהר יחסית.

כן, אקשן טוב, בדיחות מבדרות, ואווירה קלילה בהחלט מתארים את המנגה הזאת. היא גם לא ארוכה יחסית, כך שהיא יכולה להיות די נחמדה לזמנים יבשים. כמו שעוברים עכשיו על יסה-קון כי אין לו את הדאקימקורה שלו.

...

למה לא לקרוא?

העלילה די שטחית. הדמויות לא עמוקות, ויש יותר מדי פאן-סרוויס, ועוד לא פאן ספרוויס טוב אפילו.

הייתי שואל אותך מה ההגדרה שלך לפאן סרוויס טוב, אבל בסדר.

kissXsis. ;)

נחזור למנגה הנוכחית. אם אתה באמת מחפש מנגה רצינית, עם עלילה ודמויות לא נשכחות. זה כנראה לא בשבילך. אם אתה מחפש סיפור גבורה, התמדה ונחישות נגד כל הסיכויים ועם דרמה בלתי נפסקת ונהרות דם זה גם לא ממש זה.

הי, לפחות הידאו כל הזמן בוכה

 

זה לא השם שלו.

כן כן.. נגיד.


למה לשים לב?

לחברות המצוינת שיש שם בין אנשים שתולשים להם את האיברים שלהם.

לשינוי המפתיע בגודל הציצים של אותה בחורה, בעקבות החלפת האישיות.

לפחות לא אמרת להם להסתכל ב"מה שזה לא יהיה."


ציון של מוגי:

★★★★★★★☆☆☆

ציון של יסה-קון::

★★★★★★★☆☆☆


בפעם הבאה נסקר את:
Psycho-Pass

שבחרנו באקראי, כרגע מויקפדיה. בוא נקווה שזה יישבור את רצף ה- “אנחנו רואים אנימה גרועות כדי שאתם לא תצטרכו" שהיה לנו לאחרונה...

זה היה לפני חצי שנה.

<בלחישה> אתה לא צריך לגלות להם... (;>_>)


מילון מונחים (לא מדויק, לא שלם, לא רציניבשביל זה יש ויקיפדיה!)

היפומי – ביפנית יש ספירות שונות לדברים שונים. כך למשל אם אתם רוצים לומר "שלושה גרבילים" אתם תצטרכו להשתמש בספירה לחיות קטנות "היקי" ושלושה יהיה – סאנביקי. לעומת זאת אם אתם רוצים לספור משהו ארוך וצר שלושה יהיה – סאנבון.
החלוקה הזאת, שבירור תוכננה על ידי היפנים כדי להתעלל בכל מי שהעז לקחת על עצמו ללמוד יפנית יכולה לעשות הרבה כאב ראש. אבל לא באנו ללמד אותכם יפנית אלא רק להסביר לכם שיש יותר מדרך אחת לספור. חלק מהספירות הללו מתבססות על קריאה של המספרים שבמקורה היא סינית – 1 = איצ'י, 2 = ני, 3= סאן וכו'.האחרות מתבססות על הקריאה היפנית שלהן - 1 = היטוצו, 2 = פוטצו, 3 = מיצו ומכאן – היפומי = 1-2-3.

ין – המטבע היפני המפורסם שהומצא בעיקר כדי שלכותבי תשבצים תהיה הגדרה כאשר הם תקועים עם שתי משבצות ריקות ממלא גם מטרה אחרת: המטבע של הכלכלה השלישית בכוחה בעולם תוכנן בכוונה להיות בעל ערך מזערי לחלוטין (ין אחד = בערך 3 אגורות) על מנת שאזרחי יפן והישראלים שמקרים שם ירגישו עשירים קצת יותר. כן.. אין כמו התחושה של להסתובב במדינה עם כלכלה מפותחת כל כך כשבארנק שלך יש שטרות עם ספרות כמו “10,000” - או ללכת לחנויות "הכל בדולר" כשכתוב עליהן "הכל ב-100 ין" ולהתפרע.

הארם – אם החיים האמתיים היו נראים כמו באנימה. לכל לא יוצלח שמסתובב בעולם היו לפחות ארבע או חמש בנות שמאוהבות בו מסיבה טיפשית זו או אחרת. כל אחת מהן הייתה בעלת אישיות ומראה שונים (בדרך כלל – חברת הילדות, הצונדרה, הביישנית במשקפיים ועוד... אם מדובר ב"אין מצב שאחותי כזאת חמודה" – זה יהיה יותר כמו, הצונדרה, הצונדרה, הצונדרה והצונדרה). בכל מקרה, למזלנו החיים האמתיים לא נראים כמו אנימה, כי מה שיוצרי המנגה/אנימה שוכחים, ועל כך יעיד הבדואי הקרוב למקום מגוריכם, זה שאנשים מתבגרים. זה נשמע מאוד קוסם לעשות אצ'י עם ערמה של בנות מושכות, אבל נסו לבלות איתן מעבר לזה. וכל זה עוד בלי להזכיר את האפשרות של הארם הפוך (בחורה אחת והרבה גברים) תנחומינו לבחורה המסכנה...

דאקימקורה - ”כרית חיבוקים." כרית גדולה שעליה מצוירת דמות חמודה . ששוכבת על המיטה ומחכה לך בשקט כל היום כאשר אין אף אחת אחרת שתשכב על המיטה ותחכה לך. ובכן.. לפחות זה יותר טוב מקקטוס מחמד. פחות קוצים וזה...

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה